Doprovodný program – Stavební veletrh Brno 2024

Datum uskutečnění akce

Vážení členové Cechu topenářů a instalatérů České republiky,

rádi bychom Vás pozvali ve dnech  24.-27. dubna 2024 na dopraný program CTI ČR při Stavebním veletrhu Brno 2024.

Letos Cech topenářů a instalatérů České republiky pořádá ve dnech 24.-26. dubna 2024  již  XXVI. ročník soutěže odborných dovedností Učeň instalatér 2024, soutěž žáků 3. ročníků SOŠ a SOU v oboru instalatér, jednotlivců i družstev, konanou pod záštitou  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR v rámci doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno, v pavilonu V.

Soutěž je také zařazena jako každoročně do přehlídky Českých ručiček. Dne 26.4.2024 od 10.00 hodin na Stavebním veletrhu v pavilonu A,  v sále  ROTUNDA,  budou za přítomnosti partnerů, medií a vzácných hostů, předány ceny vítězům této prestižní soutěže.

Pořadatel: Cech topenářů a instalatérů České republiky z.s.

Hlavní organizátor: Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace

Vyhlašovatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Pod záštitou: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Odborní garanti:

 • Ing. Vladimír Bohdálek hlavní organizátor, ředitel Střední školy polytechnické Brno, Jílová, příspěvková organizace a předseda sekce vzdělávání CTI ČR
 • Mgr. Zdeněk Měřinský - Hlavní komisař, odborný garant za Cech topenářů a instalatérů České republiky z.s.
 • Ing. Andrzej Bartoś - odborný poradce, superintendent, Vzdělávací institut pro Moravu

Generální partner: Ptáček – velkoobchod, a.s.

Hlavní partneři: Stavební veletrh Brno, GROHE ČR s.r.o., Geberit spol. s r.o., Alca s.r.o.
Partneři: ENBRA, a.s.;  KORADO, a.s.; Kermi s.r.o.;  NOVASERVIS spol. s r.o.;  ESL a.s.;  Bosch Termotechnika s.r.o.;  GRUNDFOS Sales Czechia and Slovakia s.r.o.;  Teplárny Brno a.s.;  Wavin Czechia s.r.o.
KERMI s.r.o., Strojírenský zkušební ústav v Brně.

Generální mediální partner: TZB-info.cz; estav.tv; Časopis pro tepelnou techniku a instalace INFO

Soutěží chceme zvýšit povědomí veřejnosti o odborném vzdělávání v oblasti instalatérského a topenářského řemesla a vybrat vynikající talenty z řad mladých, kvalifikovaných odborníků i pro soutěž EuroSkills 2025.

V roce 2023 reprezentoval svou zemi na mezinárodním finále EuroSkills 2023 v Gdaňsku Petr Valach, člen CTI ČR,  kde získal pro Českou republiku Medaili za excelenci (MEDALLION FOR EXCELLENCE – MEDAILI ZA DOKONALOST, BEST OF NATION – NEJLEPŠÍ Z NÁRODA). Ke vzhlédnutí ze záznamu - Stavební veletrh Brno, soutěž Učeň instalatér 2023, Soutěž Učeň instalatér 2023 (youtube.com)

Na partnerském stánku Cechu topenářů a instalatérů České republiky v pavilonu V stánek č. 096 B, jste srdečně zváni Firmou Hansgrohe - Letos Vám chtějí představit jejich nový sortiment koupelnového nábytku, zrcadel a sanitární keramiky spolu s bateriemi a sprchami, které zajišťují úsporu vody a energie.

Dále se Vám představí na stánku cechu

 • Firma NOVASERVIS spol. s r.o. – představí  novou sérii vodovodních baterií METALIA 54, která vhodně zapadá do jejich  moderního Konceptu ECO  Metalia 54 | NOVASERVIS
 • Firma Merabell Technologies s.r.o. - vývoj a výroba produktů s využitím nejmodernějších technologií Potrubní systém | Merabell  Barevné potrubí MERABELL AQUA PROFI (youtube.com)
 • Společnost ESL, a.s. - soutěž pro základní a střední školy  KUPR – Kreativní sada na tvoření – stavění a konstruování, vytváření  2D  a 3D modelů.

Cech topenářů a instalatérů České republiky a Asociace podniků topenářské techniky vás zvou ve dnech  24.-26. dubna od  10.30 hodin – 16.00 hodin, open space, Pavilon V, vedle stánku CTI ČR č. 096 na blok přednášeks lektory:

Ing. Josefem Slováčkem, Ing. Karlem Plotěným, doc.Ing. Zdeňkem Pospíchalem, Ing. Zdeňkem Lyčkou, Michalem Dostálem, Romanem Sáblem, Petrem Konečným

na téma:

 • Jak vybrat tepelné čerpadlo a nekoupit zajíce v pytli
 • Rekuperace pro zdravé bydlení a snížení nákladů na vytápění
 • Budoucnost biomasy, vytápění domů
 • Čištění topných systémů
 • Optimální řešení vody v domě
 • Jak ušetřit za vodu a energií v běžné domácnosti
 • Legionellu nechcete!

Přijďte podpořit soutěživost, zručnost a odbornost ve dnech 24. a 25.4. dubna našich žáků v oboru instalatér. Věřím, že Vás celý doprovodný program zaujme a že se v termínu 24.-27.4.2024 potkáme na brněnském výstavišti.

Těšíme se na setkání s Vámi!