Kalendář akcí CTI ČR

Aktuální informace z TZB-info

Ultrazvuková odrazová metoda známá ve světě pod názvem pulse echo je velmi perspektivní metodou určenou zejména pro diagnostiku masivních konstrukcí a konstrukcí přístupných pouze z jedné strany. Příspěvek se zaměřil zejména na zjišťování tloušťky betonových konstrukcí a průmyslových podlah.
Publikováno:
Právě vznikající rezidenční čtvrť pro nadstandardní bydlení nedaleko Prahy s přidruženým golfovým resortem vyžaduje také nadstandardní provedení všech detailů. Pro odvodnění vody z fasády slouží systém sběrných žlabů MEATEC 130.
Publikováno:
Novela zákona o podporovaných zdrojích energie nastavuje pro plynovou KVET stabilní podmínky, zpožděná notifikace novely však zkomplikovala podporu výroben uvedených do provozu v roce 2022.
Publikováno:
Pozemků ideálně vhodných pro bytovou zástavbu v městských aglomeracích rapidně ubývá, což vede k trendu stavět i na místech, která byla dříve opomíjená. Jsou to především lokality v těsné blízkosti rušných ulic, kde je úroveň hlukového zatížení nadměrná. Projektanti a stavitelé tedy stojí před úkolem se s tímto aspektem vypořádat bez ztráty desítky čili aniž by utrpěly jiné parametry.
Publikováno:
Suché plovoucí podlahy s vyrovnávacím podsypem Liapor a podlahovými deskami představují velmi rychlé a relativně snadné řešení pro rekonstrukci staré i realizaci nové podlahy. Stačí správný materiál, nějaké to nářadí, šikovné ruce a za pár hodin může být podlaha pochozí. Aby ale sloužila tak, jak má, je důležité dodržet správný postup a vyvarovat se nejčastějším chybám.
Publikováno: