Proč studovat na SŠSŘ Brno-Bosonohy?

 1. Vše pod jednou střechou
  Třídy pro teorii i praxi, ubytování, jídelna a sportoviště jsou na jednom místě. Žádné další dojíždění.
 2. Nadstandartní bonusy a jistota zaměstnání
  Firmy spolupracující se školou poskytují vybraným stavebním oborům technickou a materiální pomoc pro provádění odborné výuky a vyplácí nadstandartní hmotné zabezpečení a finanční ohodnocení /stipendia, stravné, dopravné/. Po získání výuční listu garantují pracovní místo.
 3. Školní pomůcky zdarma
  Učebnice, ochranné pracovní oděvy, nářadí i materiál na výuku – to vše dostanete zdarma.
 4. Podporujeme ambice
  Po získání jednoho výučního listu si můžete udělat další v jednoletém zkráceném studiu. Nebo pokračovat k maturitě… třeba až na vysokou školu! Naše škola vám nabízí kvalitní základ, na kterém můžete dále stavět.
 5. Investujeme do žáků
  Investovali jsme více než 300 milionů korun do vybavení školy a dílen. Máme nejnovější stroje, včetně CNC strojů. V praxi vás tak nic nepřekvapí.
 6. Za práci i studium odměnu
  Za práci na zakázkách dostávají naši žáci finanční odměnu. A navíc - úspěšným žákům vyplácíme každé pololetí stipendium až 2 500 Kč u oborů klempíř, mechanik plynových zařízení, kominík, tesař, zedník, zedník-obkladač, pokrývač a čalouník.
 7. Jsme spojení s praxí
  Výuka u nás není odtržená od praxe. Spolupracujeme s firmami i cechy, už během studia se dozvíte, jak to vypadá v praxi.
 8. Nebráníme se přestupům
  A co když během studia zjistím, že můj obor není to pravé ořechové? Žádný problém! V rámci školy můžete obor změnit a začít studovat ten, pro který máte vlohy.
 9. Jsme online
  U nás se budete učit z elektronických učebnic a online slovníků. Wi-Fi máme ve vyhrazených prostorách areálu školy a využívat můžete také školní počítače.
 10. Zaměstnání pro každého
  Řemeslníků je velký nedostatek, naší žáci mají už předem danou 100% uplatnitelnost na trhu práce.