Podlahové vytápění pro suché skladby podlah. Jedinečný Therm25.

Teplovodní podlahové vytápění Therm25, které je pochozí za den.

Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 je nyní k dispozici nové, štíhlé, rychlé a suché řešení pro instalaci podlahového vytápění. Zvláštní výhodou systému je jeho nízká hmotnost a malá instalační výška již od 35 mm. fermacell® Therm25 poprvé na našem trhu kombinuje vrstvu záklopu a podlahové vytápění v jednom systému.

Fermacell® Therm25 je systémově nový výrobek v oblasti nízkoteplotního podlahového vytápění, který doposud na našem trhu chyběl.

Nelze jej proto zaměňovat za řešení s EPS izolací, topnými trubkami a záklopem z desek fermacell®, který je také suchý, ale jeho instalační výška je výrazně vyšší. Rychlejší je také instalace tohoto nového topného systému. Velkou předností novinky je také skutečnost, že systém lze instalovat kromě podlahy i na stěnu. Navíc jej lze využívat jak k topení, tak i chlazení interiéru.

Obázek 1

Obrázek 2

 

Výhody ocení projektant, investor i podlahář

Při rekonstrukci a modernizaci, zejména v podkroví, se často počítá každý centimetr výšky místnosti. A většinou je to nutné udělat rychle, protože bez užívání místnosti se dlouho neobejdete. Podlahovému vytápění se proto při plánování často nevěnuje pozornost. Zejména v oblasti rekonstrukcí nelze u běžných systémů podlahového vytápění vždy dodržet minimální instalační výšky.

Důvodem je doba schnutí, která na několik týdnů uzavře staveniště. A vzhledem k citlivé statice stávajících konstrukcí je obvykle třeba dbát také na nízkou hmotnost.

Se systémem podlahového vytápění fermacell® Therm25 má nyní společnost James Hardie Europe ve svém portfoliu to správné řešení. Systém má malou výšku, relativně nízkou hmotnost a lze jej snadno a rychle zpracovávat. Díky suché pokládce je možné po podlaze chodit a používat ji již po 24 hodinách.

 

Popis nového systému

Systém podlahového vytápění fermacell® Therm25 se skládá ze sádrovláknité desky fermacell® o tloušťce 25 mm. Horní strana je opatřena speciálním frézováním s koncovými oblouky pro pokládku trubek podlahového vytápění. Pro speciální půdorysy nebo dveřní otvory je k dispozici také pukový prvek fermacell® Therm25. Systém je doplněn o další 10 mm silnou sádrovláknitou deskou fermacell®, která se lepí a šroubuje nebo sponkuje jako další vrstva (záklop) na prvky podlahového vytápění fermacell® Therm25. fermacell® Therm25 je vhodný pro pokládku 16 mm silných kompozitních topných trubek a lze jej použít ve všech oblastech použití dle ČSN EN 1991. Díky praktickým formátům 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25) nebo 500 x 500 mm (fermacell® Therm25 puky) lze podlahové topné prvky zpracovávat rychle a snadno. Vzhledem k tomu, že se nemusí brát v úvahu doba schnutí, mohou následná řemesla okamžitě pokračovat v práci. Na finální povrchovou úpravu lze využít pružné podlahové krytiny (laminátové, textilní nebo PVC), stejně jako keramická dlažba nebo parkety a jiné krytiny ze dřeva.

obrázek 3

 

 

My plánujeme – vy stavíte

Podobně jako u všech řešení s podlahovými prvky fermacell® nabízí společnost James Hardie Europe i tady certifikovaný systém, zohledňující potřeby investorů, projektantů a realizačních firem v oblasti statiky, tepelné izolace, akustiky, protipožární ochrany a vyrovnání výšky a roviny podlah. Ruku v ruce s kvalitním produktem jdou také služby: u všech projektů nad 100 m2 vám James Hardie Europe zdarma dodá individuální návrh s výpočtem a kladečským plánem systému podlahového vytápění fermacell® Therm25.

Březnové online školení pro projektanty představí novinku i její výhody
Specializovaný online seminář pro projektanty připravila společnost James Hardie Europe na čtvrtek 23. března 2023. Účast je zdarma a přihlásit se na něj můžete na webových stránkách fermacell.cz.

Více informací včetně možností Individuálních návrhů pro podlahové vytápění můžete najít na webu
www.fermacell.cz

Therm25 foto1

Prvky podlahového vytápění fermacell® Therm25 se kladou na rovný, nosný a suchý podklad na sraz bez převazu spár.

Therm25 foto10

Jako finální nášlapnou vrstvu je možno použít koberce, laminátovou plovoucí podlahu, linoleum, keramickou dlažbu nebo parkety a jiné dřevěné krytiny.

 

 

Video