alpha innotec - Německá tepelná čerpadla s tradicí

Značka byla založena v roce 1998 německou společností ait-deutschland. Od počátku se řídila jasnou vizí – ideální zítřek, ve kterém si lidé na celém světě mohou užívat příjemného životního klimatu bez závislosti na fosilních zdrojích energie. Její hlavní filozofií je udržitelnost, ekologie, inovace a technologický posun.

Od roku 2015 firma provozuje velké technologické centrum v obci Kasendorf. Na ploše 1600 m2 se nachází 6 klimatických komor, 2 akustické místnosti, 26 zkušebních stolů, specifické montážní linky, elektro laboratoř, laboratoř měření vibrací i vývojové centrum hydrauliky. Fungují zde také testovací stanice, kde se testují jednotlivé komponenty i finální výrobky značky. Tím je docíleno vysoké udržitelnosti výsledného produktu. Předpokládaná životnost vzduchových tepelných čerpadel je 15 let, zemních tepelných čerpadel dokonce 20 let.

V souvislosti s ekologickým smýšlením značky probíhá již 24 let vývoj tepelných čerpadel s přírodním propanovým chladivem. První takové čerpadlo opustilo fabriku alpha innotec již v roce 1999 a od té doby prošlo rozsáhlými inovacemi. Aktuálními zástupci propanových čerpadel jsou modely LWD a LWDV. Výrobce se může pyšnit také naprosto unikátním provedením tepelných čerpadel pro vnitřní instalaci, jejichž vzduchové kanály garantují minimální hlučnost jednotek v domě. 

Stejně jako jiní i alpha innotec reaguje na zvýšenou poptávku po tepelných čerpadlech. Během letošního roku odstartuje výstavbu nového závodu v německém Thurnau, který v blízké době navýší výrobní kapacitu čerpadel o zhruba 100 000 kusů ročně. Na ploše 29 000 m2 tak získá práci až 300 zaměstnanců.

V České republice je značka zastoupena společností ait-česko. Ta spolupracuje s více než 150 instalačními partnery a dodává téměř 2000 tepelných čerpadel ročně. Firma zaměstnává vlastní servisní techniky a má tak oproti konkurenci záruční i pozáruční servis čistě ve vlastní režii. To přináší výhody nejen instalačním partnerům, kterým starosti o zakázku končí v momentě nainstalování tepelného čerpadla do domu zákazníka.

Více informací o značce najdete na https://www.alpha-innotec.cz